Anasayfa

Uzman eğitmenler ile hedeflediğiniz puanı alın

Sana özel ders programlarımızla PTE Academic sınavında başarılı olmaya hazır mısın?

  Bilgi & Talep Formu

  Özel ders ve grup dersi seçeneklerimiz ile ilgili bilgi almak için formu doldurun, sizi arayalım.


  Sınavdan Yüksek Puan Almak İçin Hemen

  Hızlı Sonuç

  İstanbul PTE ile 5 gün içerisinde sonuçlarınızı görebilirsiniz

  Pratik Sınav

  Haftanın 7 günü sınav imkanına sahip olabilirsiniz

  Küresel Geçerlilik

  Dünyadaki üniversiteler, kolejler ve hükümetler tarafından kabul edilir

  Ulusal Eşdeğer

  Sınavlarımız ÖSYM eşdeğerliğine sahiptir

  Türkiye’de PTE Academic İngilizce Sınavı kursu ve danışmanlığı veren ilk kurum

  PTE Academic (Pearson Akademik İngilizce Testi), konuşma, yazma, dinleme ve okuma becerilerinizi değerlendiren bir İngilizce yeterlilik sınavıdır.

  İstanbul PTE, klasik dil kurslarından farklı olarak sadece PTE Academic sınavı üzerine eğitim, kurs ve danışmanlık vermek üzere kuruldu.

  PTE sınavı için şimdi harekete geç!

  Başarılı referanslarımız

  Onlar başarıyor, ya siz?

  PTE sınavı hazırlık önerileri
  nedenptesinavinahazirlanmaliyim

  Sıkça Sorulan Sorular

  PTE Nedir?
  PTE (Pearson Test of English) sınavı, sınava giren kişinin İngilizce dil bilgisini anlamak için hazırlanmış, dildeki dört beceriyi ölçen, üç aşamalı, bilgisayar tabanlı bir sınavdır. PTE sınavında anadili İngilizce olmayan kişinin konuşma, dinleme, yazma ve okuma becerileri test edilmektedir. Uluslararası ve ulusal geçerliliği olan bu sınavın tarihlerinin esnek olması sınava hazırlanma sürecinizi kolaylaştırdığı gibi kısa süre içinde sınava girme şansını arttırmaktadır. PTE sınavının 2 yıl geçerliliğinin olması ve sınırsız sonuç belgesi alınabilmesi de yine tercih sebebi olmaktadır.
  Neden İstanbul PTE
  Türkiye'de PTE Academic kursu ve danışmanlığı veren ilk kurum olan İstanbul PTE ile sınava hazırlanın. 🚀 #istanbulpte - Pearson sertifikalı hocalar - Kalitesi kanıtlanmış içerik - Sınavla eşdeğer sorularla hazırlık Siz de İstanbul PTE ile sınava hazırlanın ve neden bütün öğrencilerin PTE hazırlığında tercih ettiğini fark edin!
  PTE Sınavı Ne Kazandırır?
  PTE Academic sınavı dört temel dil yeteneğini sınayan ve tek oturumda gerçekleştirilen bir sınavdır. Oturum süresi 3 saattir. Bu sayede katılımcının dikkatinin dağılmasını engellediğinden katılımcıya fayda sağlamaktadır. Yine bu sınav sayesinde geliştirdiğiniz yabancı dilinizi okul ve iş hayatınızda da kullanabilirsiniz.
  PTE Sınavı Hangi Formattadır?
  PTE sınavı bilgisayar tabanlı, klavye ve mikrofonlu kulaklık aracılığıyla sorulara yanıt verilerek yapılan, 3 saatlik tek oturumda tamamlanan bir formata sahiptir.
  PTE Sınav Başvuruları Nereden Yapılmaktadır?
  PTE sınav başvuruları tr.pearson.com üzerinden yapılmaktadır.
  PTE Academic Sınavı Kimler İçin Uygundur?
  PTE Academic sınavı, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde tüm üniversitelerde yüksek lisans, doktora, MBA, yatay geçiş, birçok üniversitenin hazırlık muafiyetleri, kamu kurumlarında memuriyet, yurtdışı için ise eğitim olanakları, vize ve göçmenlik başvurularında bulunmak isteyen herkes için uygun bir yabancı dil sınavıdır.
  PTE Sınav Sonucu Ne Kadar Süre İçinde Açıklanıyor?
  PTE sınavı 5 iş günü içinde açıklanmakta olup, sınavın en büyük avantajı olarak açıklanma süresi sayılmaktadır.
  PTE Sınavı Türkiye'de Nerede Yapılmaktadır?
  PTE sınav merkezleri İstanbul, Ankara, Adana, Denizli ve Erzurum'da PTE Academic sınav merkezleri bulunmaktadır ancak yeni sınav yerleri eklenebileceği için düzenli olarak PTE Academic'in sitesini takip etmenizde fayda var.
  PTE Sınav Ücreti Ne Kadar?
  PTE sınav ücreti, sınav saatine 48 saat süre kalana kadar kayıt yaptığınızda 880 TL, belirlenen sınav tarihi itibari ile 2 günden (48 saat) daha az bir süre kala, yani geç kayıt yaptığınızda 1100 TL’ dir. Sınav kaydının en sonunda sınav ücretini kredi kartı ile ödemeniz gerekmektedir.
  PTE Sınavına Katılabilmek İçin Yaş Sınırı Nedir?
  PTE sınavına katılabilmek için en az 16 yaşında olmanız gerekmektedir. 18 yaşın altında olan katılımcıların sitede bulunan veli izin formunu doldurarak sınava başvurmaları gerekmektedir.
  PTE Akademik Sınavına Son Başvuru Süresi Nedir?
  PTE Akademik sınavında başvuru yapmak istediğiniz sınav seansına, 24 saat süre kalana kadar (kontenjan dolmadığı takdirde) başvuruda bulunabiliyorsunuz.
  PTE Akademik Sınavına Giderken Yanımda Neler Bulundurmalıyım?
  PTE Akademik sınav günü test merkezine giderken yanınızda sadece nüfus cüzdanınızın veya pasaportunuzun bulunması yeterlidir. Sınavda not tutabileceğiniz özel gereçler, test merkezi yetkilileri tarafından oturma yerinizde hazır edilecektir. Bundan dolayı sınava yanınızda kağıt kalem vb götürmemeniz iyi olur. Şahsi eşyalarınızı sınav salonunun hemen dışında kilitlenebilir dolaplara bırakabileceksiniz.
  PTE Academic Sınav Sonuç Belgesi Nerelerde Geçerlidir ve Hangi Durumlarda Kullanılabilmektedir?
  PTE Academic Sınavı, ÖSYM tarafından denkliği kabul edilmiş bir sınav olduğundan, YDS, ÜDS, YÖKDİL ve KPDS sınavlarının kabul edildiği tüm durumlarda kullanılabilmektedir. Bu sebepten Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde tüm özel ve devlet üniversitelerine yapılan, yüksek lisans, MBA, doktora ve yatay geçiş başvurularında kullanılabilmektedir. Ayrıca YDS, ÜDS, YÖKDİL ve KPDS dil puanı istenen kamu alanında memuriyet başvuruları için de PTE Academic sınav sonuç belgenizle başvurabilirsiniz. PTE Academic sınav sonucunuzu, yurtdışı eğitiminizde dünya üzerindeki pek çok üniversitede kullanabilirsiniz.(lisans, yüksek lisans, MBA, doktora) Ayrıca Avustralya ve Yeni Zellanda vize ve göçmenlik başvurularında PTE Academic sınav sonucu kabul edilmektedir. Tüm dünya üzerinde PTE Academic sınavını kabul eden kurumlara internet sitesinden bakabilirsiniz.
  Hemen Ara Konuşalım!