Bekliyoruz: PTE sınavını geçmek için seni de aramıza bekliyoruz.

PTE Academic ile YDS Denkliği Kursu

PTE Academic ile YDS Denkliği Kursu

PTE Academic sınavı YDS yerine geçer ve sınav başarı sertifikanızla devlet kadrolarına başvurabilir, akademik yüksek lisans ve doktora programlarına YDS’ye girmeden kaydolabilirsiniz.

İngilizce dil belgesi almak için PTE Academic sınavına yönelik Zoom üzerinden özel ders ve grup dersi seçeneklerimizle ilgili bilgi almak için lütfen formu doldurun.

  Bilgi & Talep Formu

  Özel ders ve grup dersi seçeneklerimiz ile ilgili bilgi almak için formu doldurun, sizi arayalım.

  PTE Academic sınavı, yüksek lisans, doktora, kamu kurumlarında memuriyet, vize, göçmenlik başvurusunda bulunmak isteyen kişiler için ideal bir sınavdır. Aşağıdaki tabloda PTE Academic sınavından alınan puanın YDS nezdinde eşdeğerini görebilirsiniz.

  PTE Academic Nedir?
  PTE (Pearson Test of English) sınavı, sınava giren kişinin İngilizce dil bilgisini anlamak için hazırlanmış, dildeki dört beceriyi ölçen, üç aşamalı, bilgisayar tabanlı bir sınavdır. PTE sınavında anadili İngilizce olmayan kişinin konuşma, dinleme, yazma ve okuma becerileri test edilmektedir. Uluslararası ve ulusal geçerliliği olan bu sınavın tarihlerinin esnek olması sınava hazırlanma sürecinizi kolaylaştırdığı gibi kısa süre içinde sınava girme şansını arttırmaktadır. PTE sınavının 2 yıl geçerliliğinin olması ve sınırsız sonuç belgesi alınabilmesi de yine tercih sebebi olmaktadır.
  PTE Sınavı ve YDS Denkliği Hakkında
  PTE Academic sınavı da son yıllarda İngilizce dil bilgisini ölçen uluslararası sınavlar arasına katılmıştır. PTE sınavı bilindiği üzere dinleme, okuma, konuşma ve yazma olmak üzere dört temel dil becerisinin değerlendirildiği bilgisayar tabanlı bir İngilizce dil sınavıdır. PTE sınavı bilgisayar ortamında, mikrofon ve kulaklık eşliğinde yapılır. PTE sınavı YÖK tarafından eşdeğerliliği bulunan bir sınavdır. PTE sınavı üniversiteler, yüksek eğitim kurumları, devlet birimleri ve akademik İngilizce gerektiren kurumlar için katılımcıların dil becerilerinin gerçek ölçümlerini sağlar. PTE sınavı 2 yıl geçerlidir. 2 yıl boyunca PTE sınavı sonuç belgesini sınırsız sayıda alabilirsiniz. PTE sınavı 3 saatlik tek bir oturum ile tamamlanmaktadır. Çok kısa süre içerisinde (ortalama 30 saat içerisinde) PTE sınavı sonuçlarına ulaşılabiliyor. Diğer sınav sistemlerine göre daha hızlı bir altyapısı vardır. Kısa zamanda iş başvurusu yada yüksek lisans başvurusu yapacak iseniz kısa bir süre içerisinde yabancı dil belgesi almanız gerekiyorsa bu sınav sizlere ilaç gibi gelecektir. Çünkü diğer sınav sistemlerinin belirli tarihlerde sınavları vardır. PTE sınavının en büyük avantajı da burada ortaya çıkıyor. PTE sınavı, yüksek lisans, doktora, kamu kurumlarında memuriyet, vize, göçmenlik başvurusunda bulunmak isteyen kişiler için ideal bir sınavdır.
  Hemen Ara Konuşalım!