Bekliyoruz: PTE sınavını geçmek için seni de aramıza bekliyoruz.

Gemi Adamlığı Başvurusu İçin PTE Academic Sınav Hazırlığı

Gemi Adamlığı Başvurusu İçin PTE Academic Sınav Hazırlığı

PTE Academic Sınavı Gemi Adamlığı Dil Belgesi olarak da geçerlilik sağlanmıştır. Artık Türkiye’de ve yurtdışında çalışmak isteyen Denizciler de bu sınavdan yararlanabilecekler. Sınavdan size gereken puan için özel ders ve grup dersleri programlarımızdan faydalanın!

Gemi Adamlığı Dil Belgesi için PTE Academic sınavına yönelik Zoom üzerinden özel ders ve grup dersi seçeneklerimizle ilgili bilgi almak için lütfen formu doldurun.

  Bilgi & Talep Formu

  Özel ders ve grup dersi seçeneklerimiz ile ilgili bilgi almak için formu doldurun, sizi arayalım.

  PTE Academic Nedir?
  PTE (Pearson Test of English) sınavı, sınava giren kişinin İngilizce dil bilgisini anlamak için hazırlanmış, dildeki dört beceriyi ölçen, üç aşamalı, bilgisayar tabanlı bir sınavdır. PTE sınavında anadili İngilizce olmayan kişinin konuşma, dinleme, yazma ve okuma becerileri test edilmektedir. Uluslararası ve ulusal geçerliliği olan bu sınavın tarihlerinin esnek olması sınava hazırlanma sürecinizi kolaylaştırdığı gibi kısa süre içinde sınava girme şansını arttırmaktadır. PTE sınavının 2 yıl geçerliliğinin olması ve sınırsız sonuç belgesi alınabilmesi de yine tercih sebebi olmaktadır.
  PTE sınavı ve Gemi Adamlığı Dil Sertifikası Hakkında
  PTE Academic sınavının YDS denkliği olduğunu biliyor musunuz? PTE sınavı YÖK tarafından eşdeğerliliği bulunan bir sınavdır. PTE sınavı üniversiteler, yüksek eğitim kurumları, devlet birimleri ve akademik İngilizce gerektiren kurumlar için katılımcıların dil becerilerinin gerçek ölçümlerini sağlar. Aynı zamanda son yıllarda Gemi Adamlığı Dil Belgesi olarak da geçerlilik sağlanmıştır. Artık Türkiye’de ve yurtdışında çalışmak isteyen Denizciler de bu sınavdan yararlanabilecekler. YDS denkliği gereken durumlar için PTE sınavına, devlet üniversitesinde bulunan test merkezlerimizden birinde katılmanız gerekmektedir. Örnek olarak YDS sınavı yılda 3 kez yapılırken, PTE sınavı yılın her zamanında yapılabilen bir sınavdır. YDS sınav tarihini beklemek yerine, PTE sınavına girerek başarılı olunması halinde YDS denkliğine sahip olduğu için PTE sınav sonucu belgesini 2 yıl boyunca kullanabilirsiniz. PTE sınavı başvuruları Pearson websitesi üzerinden yapılmaktadır. Kurum güvenlik sebebiyle başvuruları sadece kendi sitesinden almaktadır. Eğer kontenjan varsa 24 saat kalana kadar PTE sınavı başvurusu yapılabilir. • Artık Türkiye’de ve yurtdışında çalışmak isteyen Denizciler de bu sınavdan yararlanabilecekler.
  Hemen Ara Konuşalım!