Bekliyoruz: PTE sınavını geçmek için seni de aramıza bekliyoruz.

İngilizce Hazırlık Atlama

İngilizce Hazırlık Atlama Kursu

PTE Academic sınavı YDS yerine geçer ve sınav başarı sertifikanızla İngilizce hazırlık sınıfını atlayabilir ve doğrudan bölüm derslerinize başlarsınız.

İngilizce Hazırlık Sınıfını Atlamak için PTE Academic sınavına yönelik Zoom üzerinden özel ders ve grup dersi seçeneklerimizle ilgili bilgi almak için lütfen formu doldurun.

  Bilgi & Talep Formu

  Özel ders ve grup dersi seçeneklerimiz ile ilgili bilgi almak için formu doldurun, sizi arayalım.

  PTE Academic Nedir?
  PTE (Pearson Test of English) sınavı, sınava giren kişinin İngilizce dil bilgisini anlamak için hazırlanmış, dildeki dört beceriyi ölçen, üç aşamalı, bilgisayar tabanlı bir sınavdır. PTE sınavında anadili İngilizce olmayan kişinin konuşma, dinleme, yazma ve okuma becerileri test edilmektedir. Uluslararası ve ulusal geçerliliği olan bu sınavın tarihlerinin esnek olması sınava hazırlanma sürecinizi kolaylaştırdığı gibi kısa süre içinde sınava girme şansını arttırmaktadır. PTE sınavının 2 yıl geçerliliğinin olması ve sınırsız sonuç belgesi alınabilmesi de yine tercih sebebi olmaktadır.
  İngilizce Hazırlık Sınıfını Nasıl Geçebilirim?
  PTE Academic sınavı sonucunuzu üniversite İngilizce hazırlık atlama için kullanabilirsiniz. Ülke genelinde PTE Academic sonucunu kabul eden birçok okul bulunmaktadır. PTE Academic ile hem bir yıl hazırlık okumadan okula başlamış olur, zaman kazanırsınız hem de eğer özel bir okul kazandıysanız bir yıllık hazırlık ücretinden muaf olursunuz. İngilizce hazırlık atlama birçoğumuzun ortak problemi olmuştur. Bu sınava nasıl hazırlanacağınızı, ne kadar puan almanız gerektiğini düşünmek sizi oldukça zora sokacaktır. PTE Academic sınavıyla İngilizce hazırlık atlama sınavı için düşünmenize gerek kalmaz. PTE Academic sınavından alacağınız geçer not okulunuz tarafından onaylandığında tekrar bir sınava girmenize gerek olmadan İngilizce hazırlık atlama olayını tamamlamış olursunuz. Aynı zamanda PTE Academic sınavı sonucunuzu 2 yıl boyunca sınırsız olarak talep edebileceğiniz için bir staja başvurmak isterseniz de kullanabilirsiniz. PTE Academic sınavına sınırsız girme şansınız da var. Eğer ilk girişinizde istediğiniz puanı alamazsanız PTE Academic sınavının en büyük avantajlarından biri olan dilediğiniz zaman sınava girme imkanı ile okul başlayana kadar ya da okulun sonuç talep ettiği son tarihe kadar sınava tekrar girebilir ve sonucunuzu en geç 30 saat içinde alarak okulunuza teslim edebilirsiniz. PTE Academic İngilizce hazırlık atlama sınavına nasıl hazırlanacağınız konusunda kaygılanıyorsanız sizin için hazırladığımız içerikleri inceleyebilir ve ana sayfamızda bulunan formu doldurarak ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Türkiye’de PTE Academic kursu ve danışmanlığı veren ilk kurum olan İSTANBUL PTE olarak 4 haftada hazırlık atlama imkanı sunuyoruz. Dilediğiniz zaman iletişim sayfamızda bulunan numaradan bizimle irtibata geçebilir, yeni açılan sınıflarımız hakkında bilgi alabilirsiniz.
  PTE Academic Sınavını Kabul Eden Okullar
  PTE Academic sınavını ülke dışındaki ve içindeki birçok okul İngilizce hazırlık atlama sınavı olarak kabul etmektedir. Bu okullardan bazılarını aşağıda sizin için sıraladık. • Sabancı Üniversitesi İngilizce Hazırlık Atlama • Koç Üniversitesi İngilizce Hazırlık Atlama • MEF Üniversitesi İngilizce Hazırlık Atlama • Özyeğin Üniversitesi Hazırlık Atlama • Kadir Has Üniversitesi Hazırlık Atlama • İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce Hazırlık Atlama • Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce Hazırlık Atlama • Beykent Üniversitesi İngilizce Hazırlık Atlama • İbn Haldun Üniversitesi, İngilizce Hazırlık Atlama • Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Hazırlık Atlama • Haliç Üniversitesi İngilizce Hazırlık Atlama • İstanbul Teknik Üniversitesi İngilizce Hazırlık Atlama • Marmara Üniversitesi Hazırlık Atlama Birçok Devlet ve Vakıf Üniversitesi İngilizce hazırlık atlama sınavı olarak PTE Academic sınavını kabul etmektedir. Bu okulların tam listesi için Pearson’ın web sitesine göz atabilirsiniz.
  Hemen Ara Konuşalım!