Tıpdil için PTE Academic Sınav Hazırlığı

Tıpdil için PTE Academic Sınav Hazırlığı

Tıpdil sınavı, TUS ve DUS adaylarının İngilizce muafiyetini sağlaması için YDS dışında girebilecekleri bir sınavdır.

Tıp, diş hekimliği, sağlık bölümlerinde okuyan öğrenciler, mezunlar ya da sağlık alanında çalışan uzmanlar bu sınava girebilirler.

PTE Sınavı ise dildeki dört beceriyi ölçen bir İngilizce dil yeterlilik sınavıdır. Ve, Tıpdil sınavının yerine geçerek dil yeterliliği sağlıyor.

Neden İstanbul PTE?

pearson-sertifika-hocalar

Pearson Sertifikalı Hocalar

Deneyimli ve Pearson Sertifikalı Hocalar ile sınava eşdeğer çalışma ortamı
ilk-pte-kurumu

PTE Sınavı Kursu Veren İlk Kurum

İstanbul PTE, Türkiye'de ilk defa PTE Sınavı Danışmanlığı veren kurum olma özelliğini taşıyor.
pte-sinavina-yonelik-icerik

Kalitesi Kanıtlanmış İçerik

PTE Academic Sınavına özel hazırlanmış içeriklerle gerçek bir sınav deneyimi yaşarsınız.

Tıp Dil İngilizce yeterlilik sınavını geçmenizi sağlayan PTE Academic Sınavına Kursu hakkında bilgi almak için formu doldurabilirsiniz.

    Bilgi & Talep Formu

    Özel ders ve grup dersi seçeneklerimiz ile ilgili bilgi almak için formu doldurun, sizi arayalım.

    PTE (Pearson Test of English) sınavı, sınava giren kişinin İngilizce dil bilgisini anlamak için hazırlanmış, dildeki dört beceriyi ölçen, üç aşamalı, bilgisayar tabanlı bir sınavdır. PTE sınavında anadili İngilizce olmayan kişinin konuşma, dinleme, yazma ve okuma becerileri test edilmektedir. Uluslararası ve ulusal geçerliliği olan bu sınavın tarihlerinin esnek olması sınava hazırlanma sürecinizi kolaylaştırdığı gibi kısa süre içinde sınava girme şansını arttırmaktadır. PTE sınavının 2 yıl geçerliliğinin olması ve sınırsız sonuç belgesi alınabilmesi de yine tercih sebebi olmaktadır.

    Tıpdil sınavı, TUS ve DUS adaylarının YDS denkliğini sağlayan tıp alanındaki İngilizce dil yeterlilik sınavıdır. PTE Sınavı ise dildeki dört temel beceriyi ölçen bilgisayar tabanlı bir sınavdır. Ayrıca, Tıpdil sınavının yerine geçerek dil yeterliliği sağlıyor. Sizde PTE sınavını geçerek Tıpdil için dil yeterliliğini sağlayabilirsiniz.

    Hemen Ara Konuşalım!