Bekliyoruz: PTE sınavını geçmek için seni de aramıza bekliyoruz.

Blog

PTE Academic Personal Introduction Hakkında

PTE Sınav Formatı / PTE Sınav İpuçları

PTE Academic Personal Introduction Hakkında

PTE Academic sınavına hazırlanan adayların karşilarına ilk çıkacak bölüm Personal Introduction (kendini tanıtma) bölümüdür. Peki, nedir bu bölümün önemi? Bu yazımızda sizlere faydalı olabilecek bilgiler vermek istedik. 

Personal Introduction (kendini tanıtma) 

Pearson Test of English kısa adıyla PTE Academic sınavı başlarken Speaking (konuşma) bölümü başlamadan hemen önce adaylardan seslerini 30 saniye boyunca kaydetmeleri istenir. En başından bu bölümün puan değeri olmadığını söyleyip içinizi rahatlatalım bununla beraber neden önemli olduğunu da konuşalım. 

Personal Introduction bölümünde ekranda karşımıza çıkan sorulara hazırlanmak için 25 saniye süre verilir. Hemen arkasından yanıtımızı kaydetmek için 30 saniye süremiz başlar. Daha sonrasında sizden ekranda görülen sorulara kendiniz ile ilgili cevaplar vermeniz beklenir. 

Bu bölümün not değeri yoktur bununla beraber sınav bitip, sınav sonucunuzu aldıktan sonra skorunuzu göndermek istediğiniz kuruma kendiniz hakkında bilgiler vermeniz için bir fırsattır. 

PTE sınavına girmeden önce söylemek istediklerinizi yazmak ve sınava girmeden önce birkaç kez tekrarlamak iyi bir fikirdir.

Sizden istenen bilgiler nelerdir? Gelin bunu görselimiz üzerinden bakalım. 

Personal Introduction

PTE Academic – Personal Introduction

Evet, burada gördüğümüz gibi bizlerden bu konulardan birini seçip, bu konular hakkında 30 saniye boyunca konuşmamızı istiyor. Bu noktada öğrencilerle çalıştığımız ve sınav öncesi aslında biraz ısınma çalışması olarak da görebileceğimiz bir çalışmayı sizlerle de paylaşalım. 

  • Ad – Soyad
  • Yaş
  • Ülke – Şehir 
  • Neden PTE sınavına giriyorsunuz? 

PTE sınavına girmeden önce söylemek istediklerinizi yazmak ve sınava girmeden önce birkaç kez tekrarlamak iyi bir fikirdir. Cevabınızı sınavda sadece bir kere kaydedebileceğinizi de söyleyelim. 

Istanbul PTE Youtube sayfasından daha detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

PTE Speaking Personal Introduction örneği: 

My name is (isminiz). I am (yaşınız) years old and I live in (yaşadığınız şehir, ülke).
I have completed my (eğitiminiz) from (mezun olduğunuz okul).
I am currently working/studying at (şirket ya da okul) as a (pozisyonunuz).
In my free time, I like to (yapmayı sevdiğiniz bir hobi vs.).
I am taking this exam as part of the (visa requirement ya da university requirement) to assess my English language.

İSTANBUL PTE olarak size PTE sınavı hazırlık sürecinde yardımcı olmaktan daima mutluluk duyarız. Sınav hazırlık planlarınızla ilgili ayrıntılı bilgi almak için  iletişim sayfamızda bulunan numaradan bizimle irtibata geçebilirsiniz. Yine iletişime geçmek için sitemizde bulunan “Konuşalım mı?” alanından bize yazarak PTE hakkında dilediğiniz konuda bilgi edinebilirsiniz. 

Bu içeriğimizde size PTE sınavında yer alan “Personal Introduction” bölümü için bilgiler vermeye çalıştık. PTE sınavına nasıl hazırlanmanız gerektiğine yardımcı olabilmek için İSTANBUL PTE olarak her zaman yanınızda olacağız.

Hemen Ara Konuşalım!