Bekliyoruz: PTE sınavını geçmek için seni de aramıza bekliyoruz.

Blog

PTE Academic Sınavına Nasıl Hazırlanılır?

PTE Sınav Formatı / PTE Sınav İpuçları / PTE Sınavına Hazırlık

PTE Academic Sınavına Nasıl Hazırlanılır?

PTE sınavı da diğer birçok sınav gibi katılımcının dildeki temel becerilerini ölçmeye yarayan bir sınavdır. Bu sınava hazırlanırken nasıl bir yol izleyeceğini bilemeyen, bu konuda emin olamayan siz katılımcılar için hazırladığımız bu içerikte PTE sınavı ve sınava hazırlanma süreci hakkında bilgi edinebileceksiniz. PTE sınavı hakkında yeterli bilgim yok diyorsanız sizi öncelikle PTE Nedir?  adlı yazımızı okumaya davet ediyoruz. Bu yazıyı okuyunca PTE hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilir, PTE’yle ilgili merak ettiğiniz soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

PTE sınavı 4 temel dil becerisini incelediği için sınava hazırlık süreciniz oldukça önemlidir. Speaking, listening, writing ve reading bölümlerinin olduğu PTE sınavı, sizin bu becerilerinizi ölçmek için detaylıca hazırlanmaktadır. Her bölüm kendi içinde alt kategorilerde hazırlanmış olup, farklı açılardan yetkinliğinizi ölçmeye çalışır. PTE sınavının detaylıca hazırlanıyor oluşu sizin de bu sınava daha detaylı çalışmanızı gerektirmektedir. Komple bu dört beceri için çalışabileceğiniz gibi eksik olduğunuz alanlarda da çalışabilirsiniz. İngilizce seviyenize göre çalışmaya ayırmanız gereken ekstra saatler ya da farklı çalışma stilleri olabilir.

PTE sınavı için ücretsiz kaynak yetersizliği sebebiyle işinize yarayacak kaynakları bulabilmek sizin için zor olacaktır. PTE’nin kendi sitesinden satın alabileceğiniz örnek sorular ve denemeler bulunmaktadır. Bu denemeler size sonucunuzu gönderip sınav için ön bir bilgi sahibi olmanızı sağlar. Aynı zamanda yine PTE YouTube kanalında sunulan ücretsiz bir  video serisiyle PTE sınavına nasıl hazırlanabileceğiniz konusunda size yol göstermeyi amaçlar.

PTE Sınavı Hazırlık Kursları

PTE sınavına kendi başınıza hazırlanabileceğiniz gibi İngilizce seviyeniz kendi başınıza hazırlanmanız için yeterli değilse bu konuda kendini geliştirmiş, kaliteli eğitim veren bir kurumdan yardım alabilirsiniz. PTE sınavına hazırlanırken konunun uzmanlarından yardım almak siz katılımcılar için büyük avantaj sağlamış olur. Böylelikle hem kendi başınıza çalışacağınızdan daha kısa bir sürede PTE sınavına hazırlanmış hem de daha verimli bir şekilde ilerlemiş olursunuz.

ptesinavihazirlanma

PTE sınavı diğer sınavlardan daha farklı bir sınav yapısına sahiptir. Her aşama için detaylıca hazırlanmış olmanız gerekir. Dinleme, konuşma, yazma ve okuma aşamalarında belirli soru kalıpları olan bir sınavdır. Bu aşamalara hazırlanmak için online dersler, bireysel ya da grup dersleri alabilirsiniz. Bunu düşündüğünüz zaman karşınıza Türkiye’de PTE Academic kursu ve danışmanlığı veren ilk kurum olan İSTANBUL PTE çıkacaktır. İSTANBUL PTE olarak size PTE sınavı hazırlık sürecinde yardım etmekten mutluluk duyarız. Dilediğiniz zaman iletişim sayfamızda bulunan numaradan bizimle irtibata geçebilir, yeni açılan sınıflarımız hakkında bilgi alabilirsiniz. Dilerseniz de yine iletişime geçmek için sitemizde bulunan “Konuşalım mı?” alanından bize yazarak PTE hakkında dilediğiniz konuda bilgi edinebilirsiniz.

Istanbul PTE Youtube sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz.

Bu içeriğimizde size PTE sınavı hazırlık süreciniz için bilgiler vermeye çalıştık. PTE sınavına nasıl hazırlanmanız gerektiğine karar verebilmenize yardımcı olabilmek için İSTANBUL PTE olarak her zaman yanınızda olacağız.

Yorum (4)

 1. Melike

  Bir süredir sınavı araştırıyordum aklımda çok soru vardı. Yazınızda sorularıma cevap buldum,teşekkür ederim.

  Aralık 5, 2019 at 5:34 am
  1. İstanbul PTE

   Her zaman 🙂 Yine daha detaylı sorular için buradayız!

   Haziran 24, 2020 at 10:04 am
 2. ahmed faruk

  Ellerinize sağlık, benim için çok işe yarar bi yazı oldu. Tavsiyeler için teşekkürler

  Aralık 5, 2019 at 8:52 am
  1. İstanbul PTE

   İyi çalışmalar 🙂

   Haziran 24, 2020 at 10:04 am

Yorum

Hemen Ara Konuşalım!