Bekliyoruz: PTE sınavını geçmek için seni de aramıza bekliyoruz.

Blog

PTE Academic ile İngilizce Hazırlık Atlama

PTE Akademi / PTE Sınavına Hazırlık

PTE Academic ile İngilizce Hazırlık Atlama

PTE Academic sınavı hayatımıza girdiğinden beri bir çok alanda bize kolaylık sağlar hale geldi. Gerek İngilizce bilgimizin belgelenmesi gerektiği durumlarda gerekse bir başvuru esnasında hızlıca belgemize ihtiyacımız olduğunda PTE Academic bunu kolaylaştırdı.

Bu içeriğimizde size PTE Academic sınavı sonuçlarınızın ülke içinde kabul edildiği bazı kurumlardan bahsedeceğiz. PTE Academic sınavının bize ne katacağı konusunda emin değilseniz önce Neden PTE Sınavına Hazırlanmalıyım? adlı içeriğimize göz atabilirsiniz.

hazirlikatlama

PTE Academic ile hem bir yıl hazırlık okumadan okula başlamış olur, zaman kazanırsınız hem de eğer özel bir okul kazandıysanız bir yıllık hazırlık ücretinden muaf olursunuz.

PTE Academic sınavı sonucunuzu üniversite ‘İngilizce Hazırlık Atlama’ için kullanabilirsiniz. Ülke genelinde ÖSYM denkliği olan PTE Academic sınavı özel ve devlet üniversitelerinde kabul edilmektedir. PTE Academic ile hem bir yıl hazırlık okumadan okula başlamış olur, zaman kazanırsınız hem de eğer özel bir okul kazandıysanız bir yıllık hazırlık ücretinden muaf olursunuz. İngilizce hazırlık atlama birçoğumuzun ortak problemi olmuştur. Bu sınava nasıl hazırlanacağınızı, ne kadar puan almanız gerektiğini düşünmek sizi oldukça zora sokacaktır. PTE Academic sınavıyla İngilizce hazırlık atlama sınavı için düşünmenize gerek kalmaz.

PTE Academic sınavından alacağınız geçer not okulunuz tarafından onaylandığında tekrar bir sınava girmenize gerek olmadan İngilizce hazırlık atlama olayını tamamlamış olursunuz.

PTE Academic sınavından alacağınız geçer not okulunuz tarafından onaylandığında tekrar bir sınava girmenize gerek olmadan İngilizce hazırlık muvafiyeti olayını tamamlamış olursunuz. Aynı zamanda PTE Academic sınavı sonucunuzu 2 yıl boyunca sınırsız olarak talep edebileceğiniz için bir staja başvurmak isterseniz de kullanabilirsiniz. PTE Academic sınavına sınırsız girme şansınız da var. Eğer ilk girişinizde istediğiniz puanı alamazsanız PTE Academic sınavının en büyük avantajlarından biri olan dilediğiniz zaman sınava girme imkanı ile okul başlayana kadar ya da okulun sonuç talep ettiği son tarihe kadar sınava tekrar girebilir ve sonucunuzu en geç 30 saat içinde alarak okulunuza teslim edebilirsiniz.

PTE Academic Sınavını Kabul Eden Okullar

PTE Academic sınavını ülke dışındaki ve içindeki birçok okul ‘İngilizce Hazırlık Atlama’ sınavı olarak kabul etmektedir. Bu okullardan bazılarını aşağıda sizin için sıraladık.

 • Sabancı Üniversitesi İngilizce Hazırlık Atlama
 • Koç Üniversitesi İngilizce Hazırlık Atlama
 • MEF Üniversitesi İngilizce Hazırlık Atlama
 • Özyeğin Üniversitesi Hazırlık Atlama
 • Kadir Has Üniversitesi Hazırlık Atlama
 • İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce Hazırlık Atlama
 • Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce Hazırlık Atlama
 • Beykent Üniversitesi İngilizce Hazırlık Atlama
 • İbn Haldun Üniversitesi, İngilizce Hazırlık Atlama
 • Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Hazırlık Atlama
 • Haliç Üniversitesi İngilizce Hazırlık Atlama
 • İstanbul Teknik Üniversitesi İngilizce Hazırlık Atlama
 • Marmara Üniversitesi Hazırlık Atlama

Birçok Devlet ve Vakıf Üniversitesi İngilizce hazırlık atlama sınavı olarak PTE Academic sınavını kabul etmektedir. Bu okulların tam listesi için Pearson’ın web sitesine göz atabilirsiniz.

Ücretsiz PTE Sınav Analizi

PTE Academic İngilizce hazırlık atlama sınavına nasıl hazırlanacağınız konusunda kaygılanıyorsanız sizin için hazırladığımız içerikleri inceleyebilir ve ana sayfamızda bulunan formu doldurarak ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

PTE Academic sınavına tek başınıza hazırlanabileceğiniz gibi bu alanda PTE Academic sınavı sertifikalı, kendini kanıtlamış ve profesyonel olan bir kurumdan sınav desteği alabilirsiniz. Böylelikle hem bireysel çalışacağınızdan daha kısa sürede sınava hazırlanmış olur hem de daha sağlam adımlarla ilerlersiniz. Buna ek olarak da PTE Academic hakkında merak ettiğiniz sorulara cevap verebilir bu kurum.

Türkiye’de PTE Academic kursu ve danışmanlığı veren ilk kurum olan İSTANBUL PTE olarak 4 haftada hazırlık atlama imkanı sunuyoruz. Dilediğiniz zaman iletişim sayfamızda bulunan numaradan bizimle irtibata geçebilir, yeni açılan sınıflarımız hakkında bilgi alabilirsiniz.

Istanbul PTE Youtube sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızda size İngilizce hazırlık atlama konusunda PTE Academic sınavının yerini anlatmaya çalıştık. Web sitemizde bulunan iletişim sayfamızdaki numaradan ve iletişim formumuzdan bize ulaşarak PTE Academic hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

 

Yorum (1)

 1. Elif Taşatar

  Teşekkürler!

  Aralık 24, 2019 at 8:43 am

Yorum

Hemen Ara Konuşalım!