Bekliyoruz: PTE sınavını geçmek için seni de aramıza bekliyoruz.

PTE Sınavı Ne Kazandırır?

PTE Akademi / PTE Nedir? / PTE Sınavına Hazırlık

PTE Sınavı Ne Kazandırır?

PTE sınavı İngilizce bilgimizi, temel dil becerilerimizi ölçen bir sınav olduğu için kullanım alanı da oldukça geniştir. PTE Academic dört temel dil becerisini ölçen ve üç saatlik tek oturumda yapılan bir sınavdır. Sınavın tek oturumda bitmesi katılımcının dikkatinin dağılmasını engellediğinden katılımcıya fayda sağlamaktadır. Yine bu sınav sayesinde geliştirdiğiniz dil becerilerinizi iş ve okul hayatı dışında sosyal hayatınızda da kullanabilirsiniz.

PTE sınavı hakkında daha detaylı bilgi isterseniz PTE Nedir? adlı yazımızı okuyabilirsiniz.     

PTE sınavı sonucunuzu hazırlık geçmede, okul başvurularında ve iş başvurularında kullanabilirsiniz. Sınavın ulusal ve uluslararası geçerliliği olduğu için yurt dışındaki birçok kurum ve kuruluşta da PTE sınav sonucu kullanılabilir. Böylelikle gireceğiniz tek bir sınavla farklı kurumlara başvuru yapabilirsiniz ve tekrardan başka bir dil sınavına girmenize gerek kalmamış olur.

 ptesinavinekazandirir

PTE sınavı, bilgisayar tabanlı bir sınav olduğundan, kulaklık ve mikrofon aracılığıyla sınav süreciniz sizin için kolaylaştırılmış olur. Sınav ortamı da sizin daha rahat odaklanabilmeniz için ayarlanmış olur. PTE sınavına giderken yanınızda kağıt kalem gibi materyaller götürmenize de gerek yoktur, sınav merkezleri sizin bu sürecinizi kolaylaştırmak için ihtiyaç duyacağınız bütün materyalleri sağlamaktadır. Katılımcılara sınav sonuçlarını bildirmede oldukça hızlı bir sürece sahip olan PTE, sınav sonuç belgesine acilen ihtiyaç duyan kişilere çözüm yolu sunmuş olur. 5 iş günü içerisinde sınav sonucunuz mail adresinize bildirilmiş olur. Bunun yanında sınav tarihlerinin esnekliği de katılımcılara zaman kazandırmaktadır. Sınav merkezlerindeki yer durumuna göre sık sık sınav imkanı bulunmasının yanı sıra sınava aylar öncesinden kayıt yaptırmanız gerekmemektedir. Başvurularınızı sınava çok az bir zaman dilimi kalana kadar yapabilirsiniz. Ancak unutmayın ki sınava 24 saatten az bir süre kaldığında kayıt yapamazsınız.

PTE sınavına dilediğiniz kadar girme hakkınız bulunmaktadır ancak girdiğiniz bir sınavın sonucunu öğrenmeden yeni bir sınav için kayıt oluşturamazsınız.

PTE sınavı sonucunuzu 2 yıl boyunca kullanabilirsiniz ve Pearson web sitesinde oluşturacağınız profiliniz aracılığıyla sınırsız olarak bu sonucunuzu talep edebilirsiniz. Hatta PTE web sitesinde oluşturacağınız bu profil aracılığıyla da başvuracağınız kurum ve kuruluşlara PTE sınavı sonucunuzu internet üzerinden gönderebilirsiniz. Hem de hiçbir ek bir ücret ödemeden. Pearson web sitesinde sınav sonucunuzu profiliniz üzerinden nasıl paylaşacağınızı anlatan bir doküman bulunmaktadır. Bu dokümandaki adımları takip ederek PTE sınavı sonucunuzu sorunsuz bir şekilde paylaşmış olursunuz. Size sadece görüşmeye gitmek kalmış olur. 

PTE sınavı için düzenli bir çalışma programı yapmanız gerekmektedir. İngilizce seviyeniz iyi olsa da belirli bir çalışma süreci geçirmeden sınava girmeniz sonucunuzu olumsuz etkileyebilir. Bu çalışma sistemini oturduğunuz zaman fazla çaba sarf etmeden PTE skorunuzu hedeflediğiniz aralığa çekebilirsiniz. Bu geliştirdiğiniz becerilerinizi de iş ya da okul hayatında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü PTE sınavı bölümleri katılımcının temel becerilerine odaklandığı ve bunları beraber kullanmayı gerektirdiği için siz katılımcılar PTE sınavına hazırlanınca dil becerilerinizi çok yönlü olarak geliştirmiş olursunuz.

Istanbul PTE Youtube sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz.

“Ben tek başıma çalışamam” derseniz Türkiye’de PTE Academic kursu ve danışmanlığı veren ilk kurum olan İSTANBUL PTE olarak size yardım etmekten memnuniyet duyarız. PTE sınavı hakkında merak ettikleriniz, dersler ve yeni açılan sınıflarımız hakkında bilgi almak için bize istediğiniz zaman iletişim sayfamızda bulunan numaradan ya da web sitesi sayfalarımızda bulunan iletişim formunu doldurarak sorularınızı sorabilir, bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Hemen Ara Konuşalım!