Bekliyoruz: PTE sınavını geçmek için seni de aramıza bekliyoruz.

Blog

Hazırlık Atlamada PTE Sınavını Seçmek İçin 5 Neden

PTE Akademi / PTE Sınavına Hazırlık

Hazırlık Atlamada PTE Sınavını Seçmek İçin 5 Neden

Pearson PLC grubu tarafından yürütülen Pearson İngilizce Testi (PTE); dinleme, okuma, konuşma ve yazma olmak üzere 4 temel dil becerisinin yeterliliğinin ölçüldüğü, bilgisayar tabanlı bir sınavdır. YÖK tarafından YDS denkliği kabul edilmiş ve de uluslararası kurumlar tarafından geçerliliği kabul edilen bir dil sınavı olarak tanımlanabilmektedir. 

Hazırlık atlamada, İngilizce yeterliliğinizi kanıtlamak üzere PTE Sınavına girebilir ve en hızlı şekilde sonuca ulaşabilirsiniz. Hazırlık nasıl atlanır, diye düşünüyorsanız hazırlık atlamak için PTE Sınavını tercih etmek sizler için çok doğru bir karar olacaktır. İşte Hazırlık atlamada PTE Sınavını seçmek için 5 neden…

1) İngilizce Yeterliliğinizi Global Ölçekte Kanıtlayın

pte global ölçek

PTE Sınav puanının kabulü 2009’da ortaya çıkmıştır. 2009 yılından bu yana PTE puanı, Stanford Graduate School, Yale, London Business School vb. gibi popüler isimler de dâhil olmak üzere toplam 6000 kuruluş tarafından kabul edilmektedir. PTE puanını kabul eden kurum veya kuruluşların sayısı her geçen gün çoğalmakta ve PTE sınavına girenlerin, bu sınavı bilenlerin sayısı da zaman içerisinde artmaktadır.

Ayrıca Avustralya Hükümeti ve İngiltere sınır dairesi için vize başvurusu konusunda farklı diğer sınavların yanında PTE puanı da geçerli kabul edilmektedir. Bu sınava girdiğinizde başarıya ulaştığınızda İngilizce yeterlilik ölçünüzü global ölçekte kanıtlamış olacaksınız.

2) Kısa Sürede Sınav Sonucunuza Erişin

PTE sınavına eriş

İlginizi Çekebilir: PTE Vocabulary Çalışma Önerileri

İngilizce yeterliliğinizi kanıtlamak ve hazırlık atlama ya da yurt dışına çıkma gibi işleriniz veya hayalleriniz varsa PTE Sınavı’na girerek bu hayallere ve sınav sonucuna ulaşmada süreyi çok kısa hale getirebilirsiniz. PTE Sınavı diğer sınavlardan çok daha kısa sürede açıklanması yönüyle ayrılır. PTE Sınavı’na girdiğinizde sonucunuz 5 iş günü içerisinde açıklanır. Sınava giren kişilerin uzun süre beklemesine ve bu sürede strese girmelerine fırsat vermeden sonuçlar açıklanmış olur. Herkes için zaman kavramının çok kıymetli olduğu çağımızda PTE sınavı bu noktada ön plana çıkmaktadır. 

3) PTE Sınavı Objektiftir, Bilgisayar Tarafından Puanlanır

pte algoritma

PTE Sınavı, bilgisayar ortamında yapılıp bilgisayar ortamında değerlendirildiğinden son derece objektif bir sınavdır. PTE Sınavı’nın tamamı makine puanlı bir sisteme dayanmakta ve makine puanlı sistemi üzerinden değerlendirilmektedir. Otomatik makine puanlama düzeni sayesinde PTE Sınavı’nda sınav görevlisine, öğretmene ihtiyaç duyulmaz. Bu sistem ve düzen de onu doğru ve objektif kılar.  PTE Sınavı’nda sorulan soruların, iki sonucu vardır; doğru veya yanlış. Bu netlik sayesinde değerlendirme yapılırken eksik veya hata yapılmaz, bu konuda da oldukça güvenilir bir sınavdır. Ayrıca öğrenciler otomatik makine formatı ile işaretlenir, bu da adayların PTE testinin sonunda aldıkları puanı kesinlikle gerçek ve objektif kılmaktadır.

4) Birden Fazla Şehirde Her Gün Sınava Giriş İmkanı

pte sınavına istediğin yerden gir

İlginizi Çekebilir: YÖK Tarafından YDS Denkliği Kabul Edilen Sınavlar Nelerdir?

PTE Sınavı bilgisayar tabanlı bir sınav olduğu için dilediğiniz her yerde her zaman bu sınava girebilirsiniz. Kendinize en uygun zamanı ve en uygun yeri seçerek konforlu ortamınızda girebilir ve istediğiniz başarıyı yakalayabilirsiniz. PTE sınavı sizlerin faydası düşünülerek tasarlanmış ve sizlere en uygun şekilde uygulanması hedeflenmiştir. 

PTE sınavı çeşitli dil sınavları içerisinde en hızlı sonuç alabileceğiniz sınav olarak karşınıza çıkmaktadır. Yıl içinde sık sık yapılan PTE Sınavı’na kendinizi hazır hissettiğinizde ve yeterli gördüğünüzde katılabilirsiniz. Ayrıca PTE Sınavı’nda girmeden uzun süre önce başvuru yapmanız gerekmez son anda bile başvuru yapabilir ve sınava size en uygun zamanda katılabilirsiniz. 

Pearson resmi internet sitesinde öğrencilerin istediği tarihte sınava girmeleri için 72 saat önceden başvuru yapmalarını tavsiye eder. PTE sınav ücreti 1200 Türk Lirasıdır.

Türkiye PTE Sınav Merkezleri:
  • İstanbul
  • Ankara
  • Adana
  • Denizli
  • Erzurum

5) İstanbul PTE ile Başarıyı Yakalayın

PTE Sınavı’nda ana dili İngilizce olmayan kişilerin İngilizce bilgi ve becerilerini PTE Academic Exam ve PTE General Exam olmak üzere iki test şeklinde değerlendirir. İstanbul PTE, kişiye özel olarak hazırladığı programlar ile PTE Sınavı’nda başarıya ulaşma konusunda sizleri destekler. Sizlerin yanında olarak sizleri en iyi şekilde hazırlar ve PTE Sınavı’nda başarılı olmanızı hedefler.PTE Sınavı’na en iyi şekilde çalışmak ve başarıya ulaşmak için İstanbul PTE ile hazırlanmak sizler için doğru bir karar olacaktır. Size özel hazırlanan programlar ile sınava hazırlanma aşamasını en iyi şekilde tamamlayacak ve kısa süre içerisinde sonucunuza ulaşacaksınız.

Bu yazımızda sizler için PTE Sınavı’nı ve hazırlık atlamada PTE sınavını tercih etmeniz için 5 nedeni detaylı şekilde inceledik. Siz de yazılanlardan yola çıkarak PTE Sınavı’nı tercih edebilir ve İngilizce yeterlilik konusunda kendinizi kanıtlayabilirsiniz.

Hemen Ara Konuşalım!