Bekliyoruz: PTE sınavını geçmek için seni de aramıza bekliyoruz.

Blog

İngiltere’de Üniversite, Yüksek Lisans veya Doktora Okumanız için 3 Neden

Yurtdışı Eğitim

İngiltere’de Üniversite, Yüksek Lisans veya Doktora Okumanız için 3 Neden

İngiltere, son dönemlerde çok kültürlü bir ülke olması ile üniversite öğrencileri arasında oldukça popülerdir. Birçok üniversite öğrencisi özellikle İngiltere’de lisans veya doktora eğitimi almak istemektedir. Peki İngiltere’de okumak neden bu kadar önemli?

İngiltere’de Üniversite, yüksek lisans veya doktora okumak, uzmanlık alanınızı geliştirmenize yardımcı olacak oldukça etkili fırsatlar sunmaktadır. Harika öğrenci yaşam tarzından tarihi üniversitelere ve daha fazlasına kadar, Birleşik Krallık’ta eğitim almanın uluslararası öğrenciler için mükemmel bir seçim olmasının çok çeşitli nedenleri vardır. Peki neden İngiltere’de okumanız gerekir?

Bu yazımızda, bu konu hakkında merak edilenleri sizin için düzenledik. İşte İngiltere’de okumanız için 3 neden!

  1. Yüksek Akademik Prestijden Yararlanın

Yüksek Akademik Prestijden Yararlanın

 

Birleşik Krallık, dünya çapında bir öğrenim ve akademi ülkesi olarak bir üne sahiptir. Bunun nedenini anlamak ise zor değildir. İngiltere’de üniversitelerin asırlık bir geçmişi vardır. Örneğin, Oxford ve Cambridge’in her ikisi de 800 yıl önce kurulmuş Üniversitelerdir.

Bu durum, modern dünyaya da yansımaktadır. İngiliz üniversiteleri dünya üniversiteleri tablolarında orantısız sayıda yer almaktadır. QS World University Rankings 2020’ye göre dünyanın en iyi 50 üniversitesinin yaklaşık beşte biri İngiltere’dedir.

  1.  İngilizcenizi Mükemmelleştirin

 İngilizcenizi Mükemmelleştirin

İngilizce konuşmak, günümüzün küresel iş piyasasında çok faydalı bir niteliktir. Peki İngilizceyi öğrenmek için İngiltere’den daha iyi seçenek mevcut mu?

İngiltere’de okumak, dersleriniz İngilizce olacağı için dil becerilerinizi geliştirmek için oldukça etkili bir yöntemdir. İngiltere derecesine kaydolmadan önce İngilizce dil seviyenizi yükseltmeniz gerekiyor ise önce bir dil eğitimi kursunda eğitim alabilirsiniz.

  1. Kültürel Faaliyetler, Kampüs Hayatı ve Dünyanın En Büyük Kütüphanesi

Kültürel Faaliyetler, Kampüs Hayatı ve Dünyanın En Büyük Kütüphanesi

İngiltere’de çok fazla tarihi yeri mevcuttur. Londra Kulesi ve Buckingham Sarayı’ndan Stonehenge ve Edinburgh Kalesi’ne; görülmesi gereken çok fazla yer var. Bu durum, sizi heyecanlandırmıyor ise Birleşik Krallık’ta Londra’daki Alexandra Palace ve Birmingham’daki Symphony Hall gibi birinci sınıf konser salonları ve dünyanın en tanınmış müzik festivallerinden bazıları bulunmaktadır. Ayrıca eşsiz kampüs hayatı ve Dünyanın en büyük kütüphanesi ile İngiltere eşsiz bir eğitim diyarı.

Londra, kategorize edilen öğe sayısı bakımından dünyanın en büyük kütüphanesine ev sahipliği yapmaktadır. British Library’nin kataloğunda 170 milyondan fazla öğe bulunmaktadır. King’s Cross tren istasyonuna yakın bir konumda bulunan British Library, aynı zamanda ünlü Okuma Odasına da ev sahipliği yapmaktadır. Sessiz bir şekilde ders çalışmak için gidilebilecek oldukça popüler bir yerdir. Bu nedenle, üniversite kütüphanenizde ihtiyacınız olan bir kitap ya da materyal yoksa British Library’nin size yardımcı olabileceğini neredeyse garanti edebilirsiniz.

İngiltere’de Okumak İçin Girmeniz Gereken Sınavlar: PTE Akademik (Academic)

PTE Academic sınavı, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde tüm üniversitelerde yüksek lisans, doktora, MBA, yatay geçiş, birçok üniversitenin hazırlık muafiyetleri, kamu kurumlarında memuriyet, yurtdışı için ise eğitim olanakları, vize ve göçmenlik başvurularında bulunmak isteyen herkes için uygun bir yabancı dil sınavıdır.

PTE Academic sınavı, eğitim ve göç uygulamaları için dünya çapında kabul edilen dört becerili bir dil testidir. İngiltere, ABD, Avustralya ve Kanada gibi yerli dili İngilizce olan ülkelerde okumak isteyen öğrenciler çoğunlukla PTE Academic sınavına başvurmaktadır. Ayrıca çalışma veya göçmenlik amaçlarıyla Avustralya veya Yeni Zelanda vizesi almak isteyenler de PTE Academic Sınavına katılabilirler.

PTE Academic sınavı, Türkiye sınırları içerisinde tüm üniversitelerde yüksek lisans, doktora, MBA, yatay geçiş, birçok üniversitenin hazırlık muafiyeti gibi alanlar için uygundur. Ayrıca kamu kurumlarında memuriyet, yurt dışı için eğitim, vize ve göçmenlik başvurularında bulunmak isteyen herkes PTE Academic sınavına başvurabilir.

İstanbul PTE’nin uzman kadrosu olarak bu yazımızda sizlere “İngiltere’de okuma” hakkında bilgiler verdik. Sizler için faydalı olmasını diler, okuduğunuz için teşekkür ederiz. Daha detaylı bilgi için bizlere iletişim kanallarımızdan ulaşabilirsiniz.

Hemen Ara Konuşalım!