Bekliyoruz: PTE sınavını geçmek için seni de aramıza bekliyoruz.

Neden PTE Sınavına Hazırlanmalıyım?

PTE Akademi / PTE Sınavına Hazırlık

Neden PTE Sınavına Hazırlanmalıyım?

PTE sınavı ulusal ve uluslararası geçerliliği olan sınavlar arasında oldukça tercih edilmektedir. Hem yurt içinde hem de yurt dışında birçok kurumda geçerliliğinin olması tercih edilmesini arttırmaktadır. PTE sınavı İngilizce bilginizi, dil yeterliliklerinizi ölçmek için oluşturulan, kulaklık ve mikrofon eşliğinde yapılan bilgisayar tabanlı bir sınavdır. PTE sınavı hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz PTE Nedir? adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

Ulusal ve uluslararası geçerliliği olan bir sınava hazırlanmayı neden istediğinize karar vermeniz atmanız gereken ilk adımdır. İş görüşmesi için, hazırlık sınavını geçmek için ya da yurt dışında bir okula başvurmak isterseniz PTE Academic sınavına girebilirsiniz. Birçok kurumun PTE sınavını kabul etmesi lehinize bir durum olacaktır. Aynı zamanda PTE sınavına hazırlık sürecinde geliştirdiğiniz İngilizceniz size soysal hayatta da oldukça yardımcı olacaktır.

PTE sınavının esnek tarihlerde olması sizin için büyük avantaj sağlamaktadır. Eğer kısa bir zaman içinde sınava girip sonuç almak istiyorsanız PTE sınavı tam size uygun. Sınav merkezlerindeki yer durumuna göre hemen sınav için başvurabilir ve sınava kaydınızı yaptırabilirsiniz. Yalnız unutmamanız gereken şey sınava 24 saatten az süre kaldığında kayıt yapamazsınız. Eğer sınavda başarısız olursanız ya da istediğiniz skoru elde edemezseniz merak etmenize hiç gerek yok, PTE sınavına dilediğiniz kadar girebilirsiniz. Ancak yine unutmamak gerekir ki girdiğiniz sınavın sonucunuzu almadan yeni bir sınav için başvuramazsınız.

nedenpteyehazirlanayim

İlginizi Çekebilir: Pearson 2020 PTE ve IELTS Uyumluluk Raporu

PTE Academic sınavı sonuçları katılımcıya hızlı bir şekilde ulaştırıldığı için de tercih sebebi olabilir. Eğer sınav sonucunuzu hızlıca almaya ihtiyacınız varsa PTE sınavı imdadınıza yetişiyor. 5 iş günü içerisinde sınav sonucunuz mail adresinize bildirilmektedir. Sınav sonucunuzu ihtiyaç duydukça sınırsız olarak talep edebilirsiniz. Hatta dilediğiniz kuruma sınav sonucunuzu göndermek için de PTE web sitesi üzerinden oluşturacağınız profilinizi kullanabilirsiniz hem de hiçbir ek ücret ödemeden.

PTE Academic sınavı dil becerilerinin ölçümü için hazırlanan bir sınav olduğundan bu sınava hazırlık süreciniz de oldukça önemlidir. Düzenli bir şekilde çalıştığınız takdirde PTE sınav skorunuzu istediğiniz seviyeye ulaştırabilirsiniz. Tabi bu hazırlık süreci sizin için oldukça önemli. İngilizce seviyenize göre detaylı ve kararlı çalışmanız gerekmektedir. Sizin için hazırladığımız İstanbul PTE ile Sınava Hazırlık Önerileri yazımızda sınava hazırlık sürecinde dikkat etmeniz gereken noktalara değindik. Dilerseniz bu içeriğimizi okuyup önerilerimize göz atabilirsiniz.

Sınava bireysel çalışabileceğiniz gibi bir kurumdan destek de alabilirsiniz. Destek almanız sürecinizin daha hızlı ilerlemesine yardımcı olabilir. Hem bir uzmanla çalışıp nerede yanlış yaptığınızı görebileceksiniz hem de bu yanlışlarınızı nasıl düzeltebileceğinizi hızlıca öğrenebilirsiniz.

Istanbul PTE Youtube sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz.

Bu içeriğimizle, İSTANBUL PTE olarak PTE sınavına neden hazırlanmanız gerektiğine değinmeye çalıştık. Derslerimiz ya da PTE sınavı hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz iletişim sayfamızda bulunan numaradan ya da site içerisinde bulunan diğer iletişim alanlarından dilediğiniz zaman bize ulaşabilirsiniz. PTE sınavı hakkında merak ettiğiniz soruları sorabilir ve bunlar hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Türkiye’de PTE Academic kursu ve danışmanlığı veren ilk kurum olan İSTANBUL PTE olarak PTE sınavı hakkında merak ettiğiniz konularda size seve seve yardımcı oluruz.

Hemen Ara Konuşalım!